Na co kierować uwagę kupując mieszkanko od dewelopera?

Wielu nabywających mieszkanko woli te nowe. Tej skłonności sprzyja także program Mieszkanie dla Młodych, który to pozwala uzyskać dotację jedynie do nieruchomości z pierwotnego rynku. Przed transakcją dobrze jest jednak wykonać dogłębną analizę. Jak pokazuje praktyka śpieszenie za okazjami nie zawsze zapewnia udany zakup. Na co musimy zwracać uwagę, ażeby nie dać się naciągnąć? Decydując się na kupno mieszkania na rynku pierwotnym nierzadko dajemy się skusić przyciągającym cenom, ładnym wizualizacjom a także obietnicom inwestorów. Warto jednakże zachowywać zdrowy rozsądek i gruntownie skontrolować inwestycję, nim złożymy sygnaturę na umowie przedwstępnej.

nieruchomość

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zacząć od zapoznania się z wcześniejszymi realizacjami dewelopera i ustalenia, czy każde zostały ukończone we właściwym czasie. O ile inwestycje znajdują się w obrębie naszego miasta, warto je także zobaczyć. Znaczna liczba pustych mieszkań lub niestarannie wykończony obszar naokoło budowli to sygnały, iż inwestor może mieć również problem z realizacją naszej nieruchomości. Równie ważne może być zaznajomienie się z wpisami do księgi wieczystej oraz planami zagospodarowania przestrzeni wokół inwestycji. Może się bowiem okazać, że piękny widok zza okna za parę lat przesłoni biurowiec lub hipermarket, zaś w odległości czterdziestu metrów zaprojektowano ruchliwą ulicę. Więcej na .

Porównując kilka propozycji warto też dokładnie przeanalizować sugerowane ceny oraz bonusy. Musimy pamiętać, iż na tym rynku panuje silna konkurencja, w szczególności jeśli w otoczeniu umiejscowionych jest parę budynków pobudowanych przez rozmaitych inwestorów. Zdarzają się zatem propozycje promocyjne, jakie kuszą nabywców tańszymi lub nawet gratisowymi miejscami garażowymi czy komórkami lokatorskimi. Na pierwszy rzut oka przedstawiają się one bardzo atrakcyjnie. W rzeczywistości jednak należy bardzo dokładnie przeanalizować takie oferty. Przede wszystkim tyczy się to sytuacji gdy deweloper żąda czegoś w zamian, np.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym ciekawym postem? Świetnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link pierścienie poliuretanowe i przejdź do nowej strony po fakty.

skorzystania ze wskazanej oferty kredytowej. Może się bowiem okazać, iż w ostatecznym rozrachunku przez taką promocję mieszkanie będzie nas kosztowało więcej.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis rusztowania wynajem łódź, w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Zobacz też .

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego rozpocząć poszukiwania nowego mieszkania? Na początek warto wpisać w wyszukiwarkę frazy:
Wilanów mieszkania, nowe mieszkania w Wilanowie lub deweloperzy Wilanów. Więcej na .