Miejsca zatrudnienia dla informatyków

Czytając aktualne ogłoszenia o pracę, niejednokrotnie spotkać się można ze zwrotami typu „praca sap”, „c++” czy „sql”. Wielu ludziom hasła te mówią prawdopodobnie niewiele. Są to bowiem terminy powiązane ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty stale jest pożądany i poszukiwany. W zdecydowanej większości branż, szczególnie powstałych współcześnie, wymaga posiadania wśród pracowników kogoś o znajomości przynajmniej podstaw programowania. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ofert tych można spotkać bardzo dużo. Wpisując w sieci przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się dużą liczbę rezultatów.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści SAP i C++

SAP to system służący do zarządzania firmą.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana problematyka? Kliknij zatem ten link oraz przeczytaj więcej na stronie. Tamte materiały także Cię bardzo zaciekawi.

Pozwala na kontrolę i obserwowanie transakcji, zysków, wykonywanie różnego typu raportów. Oprogramowanie takie jest spersonalizowane dla potrzeb danego przedsiębiorstwa. Poszukuje się więc programisty z umiejętnością obsługi systemów SAP, zaprojektowanymi dla konkretnego przedsiębiorstwa. Z kolei pod pojęciem „praca w C++” znajdą się oferty dla pracowników umiejętnością używania tego języka programowania. Programista C++ trudni się pisaniem aplikacji zarówno w systemie Windows, jak i Linux. Najczęściej w ofertach pracy tego rodzaju u obiegającego się o stanowisko pożądana jest także doświadczenie w pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jak na przykład Qt.

Programiści SQL

Innym nierzadko spotykanym hasłem w ofertach pracy, wiążących się ogólnie z programowaniem, jest „praca oracle”. Skrót ten oznacza język programowania wykorzystywany do tworzenia baz danych. Najczęściej elementy SQL stosowane są przez wielu programistów, wyspecjalizowanych w pozostałych językach, np. php. U przyszłego pracownika pożądana jest więc znajomość składni tego języka i wykorzystanie baz danych stworzonych za jego pomocą, do których należą mySQL i SQLlite. Na wszystkich wymienionych stanowiskach u osoby ubiegającej się o pracę ważna jest umiejętność planowania własnego czasu i działania według harmonogramu zadań. Cenne jest również doświadczenie w pracy w niewielkich zespołach.