metal

metal

Lemiesze powinny mieć niezbędną twardość

Czy powiemy gdzie dostać blachę w przeróżnej grubości?

Jeśli wykorzystujemy z maszyn, które posiadają metalowe części, to powinniśmy mieć pewność, że blacha, z której będą one robione będzie właściwie wytrzymała. Przez to właśnie trzeba powiedzieć do jakiej hurtowni się udać oraz na jaki rodzaj blachy popatrzeć, tak aby mieć świadomość, że wypełnia ona nasze wymagania.

(więcej…)

Jak wygląda nowoczesna obróbka mechanicznych elementów, jakie korzyści może dać kurs operatora obrabiarek CNC.

Mimo faktu, że nasz świat oparty jest na elektronice, to w dalszym ciągu najróżniejsze urządzenia mechaniczne są często stosowane w wielu zastosowaniach. Z tym że ogromnie się powiększyła ich precyzja robienia, a wszystko przez nowoczesne techniki obróbki. Obecnie zdecydowana większość prac wiążących się z obróbką metali jest realizowana za pomocą maszyn sterowanych cyfrowo.

(więcej…)

Czy w nowoczesnym bardzo zinformatyzowanym świecie jest jeszcze miejsce na stare techniki?

Wydaje się, iż komputery zdominowały naszą rzeczywistość. Powszechnie użytkujemy komórek, jakie nie są niczym innym jak tylko bardzo małymi komputerami. Powstały nawet drukarki, które „drukują” trójwymiarowe przedmioty. Powszechnie stosowane są one w medycynie. Już nawet budzik nie jest obecnie sprzętem mechanicznym zbudowanym z układu sprężyn i trybików, tylko funkcją telefonu czy radioodbiornika.

(więcej…)