Mała firma a sieć komputerowa

Nie ma znaczenia czy firma, którą prowadzimy jest niewielka, czy średnia warto zwrócić uwagę na całą informatyczną infrastrukturę. Nawet jeżeli nie chcemy tworzyć sieci w przedsiębiorstwie, a jedynie zrobić stronę internetową, powinniśmy zapoznać się z ofertami i kupić serwer.

Komputeryzacja firmy

Autor: Tim Peacock
Źródło: http://www.flickr.com

Który serwer wybrać?

Wiele dużych korporacji informatycznych oferuje serwery. Nie przerażajmy się nazwami, tak właściwie najwięksi gracze oferują nie tylko skomplikowane i drogie rozwiązania, lecz również inne, na które i małą firmę stać.

Powinniśmy dowiedzieć się choćby jakiego rodzaju serwery HP oferuje. To firma, która zapewnia nam doskonałą jakość, niezależnie od tego jak duży serwer chcemy nabyć. Warto zdawać sobie sprawę, że parę lat temu firma (rozwinięcie tematu- witryna internetowa Balduin & Pfnür PartGmbB) HP kupiła 3Com – firmę, która jest specjalistą w produkowaniu elementów używanych do budowy sieci komputerowych. Jeżeli zatem chcemy zbudować sieć w swoim przedsiębiorstwie, powinniśmy znaleźć kompleksowe rozwiązanie od HP.

Technologie

Autor: Cindy Sue Causey
Źródło: http://www.flickr.com

Gigant dla małych firm

Innym gigantem, który także wyszedł z propozycją do mniejszych przedsiębiorstw jest IBM. Jest to firma stawiająca na indywidualne rozwiązania, dobrze wie, że w mniejszych przedsiębiorstwach infrastruktura IT często się zmienia, rozbudowuje. Serwery IBM są tak zbudowane, żeby taka elastyczność nie stanowiła kłopotu i by wspomagać rozrost każdego także małego przedsiębiorstwa.

Zatrudnij specjalistę od sieci

Gdy mamy taką właśnie, małą firmę i sami nie orientujemy się w zagadnieniach IT, dobrze jest zaangażować specjalistę do spraw administrowania sieciami komputerowymi. To stosunkowo duża inwestycja, ale na pewno warta rozważenia. Odpowiednio zaprojektowana i właściwie administrowana sieć, opierająca się na dobrym sprzęcie może przyczynić się do optymalizacji wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozwoju. Powinniśmy kupować serwery najlepszych firm, bo w przypadku jakichkolwiek kłopotów mamy zapewnione wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w przedsiębiorstwie zobacz jak działa: rozpoznanie faktur na