Letni biwak nad rzeką. O czym musimy pamiętać?

Letni wypoczynek musi być związany z niesamowitą przygodą. Jeśli kochamy relaksować się na łonie natury, omijajmy drogie hotele szerokim łukiem. Prędzej będą nam odpowiadać miejsca kempingowe tudzież łączka nad jeziorem.

www

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Takie wakacje to jest dopiero niebywała przygoda! Biwakowanie to atrakcja dla amatorów kontaktu z przyrodą. Jeżeli nie możemy wyobrazić sobie relaksu bez jacuzzi czy też wysokiej klasy, wykwintnej restauracji, nawet nie myślmy o takim sposobie na urlop. Zanim zdecydujemy się poznawać nieznane, rozpocznijmy od solidnego pakowania naszych rzeczy. Numerem jeden na naszej liście musi być przestronny namiot, który należycie ochroni nas przed deszczem i niekorzystną aurą pogodową. Namioty Coleman skupiają w sobie wszelakie cechy, na jakie trzeba zwrócić baczną uwagę. Należą do nich: pojemność, pakowność, przestronność, szybkość rozkładania oraz składania. Ponadto ich ciężar musi być niewielka. W takim namiocie niestraszne będą nam błyskawice. Namioty Coleman to zupełny must have każdej urlopowej przygody! Namiot to jednak jeszcze nie wszystko. Także solidny plecak jest dla nas bardzo ważny. To właśnie do niego włożymy najbardziej potrzebny ekwipunek. Nie możemy zapominać o szeregu takich rzeczy jak: śpiwór, koc, ubrania na zmianę, latarka, zapałki, kosmetyki, apteczka oraz pożywienie.

namiot turystyczny

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Pakowny plecak musi zmieścić wszystkie przybory. Plecak turystyczny może być niewystarczający. Postawmy na markę, jaką znamy od dawna i do której mamy zaufanie. Plecaki Korrimor przeszły z nami już tak dużo i nigdy nas nie zawiodły. Ich ogromna lekkość sprawia, że nie jesteśmy dodatkowo obciążeni. Wędrówka w nieznane nie powinna być udręką. Wręcz przeciwnie! Z uśmiechem na twarzach powinniśmy otwierać się na odkrywanie nieznanych widoków oraz miejsc. Słuchanie subtelnego śpiewu ptaków, podziwianie pięknych roślin zrekompensuje nam tygodnie przesiedziane przed komputerem. Odetchniemy rześkim powietrzem, a nasze oczy odpoczną od ekranu telewizora oraz laptopa. Uciekniemy przed ludźmi, a po powrocie do nieciekawej rzeczywistości będziemy mogli stwierdzić, że biwak to niebywała przygoda!