Komfort dziecka czyli co założyć, by było najbardziej komfortowo

Pieluszki wielorazowe istnieją w wielu gatunkach. Wszystko po to, by rodziciele posiadali opcje, a pociecha maksymalną wygodę i wygodę noszenia. Ci, którzy zdecydowali się na pieluszki wielorazowe wiedzą też, że poruszanie się w tej wielorakości to nietypowa historia. Pieluchy wielorazowe różnią się pomiędzy sobą wersją tworzyw, z jakich są utworzone, modelem, typem zapięć.

dziecko

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

W dzisiejszych pieluchach użytkowane są nie jedynie bliska wszystkim bawełna, ale również materiały z bambusa, konopne, mikrofibra, polar. Przed przeciekaniem strzeże otulacz zbudowany z wełny czy nowoczesnej tkaniny PUL. Zapięcia bywają na rzepy, zatrzaski, troczki, guziczki. Są także takie, które nie posiadają żadnego złączenia i podtrzymują się na pupie smyka dzięki otulaczowi. Używanie pieluszek wielorazowych jest niezwykle łatwe. Jednakowoż zanim wyselekcjonujemy te odpowiednie dla nas, wypada odnaleźć się w gęstwinie pieluch, których projektów jest sporo. Dawno nie lubiana tetra współcześnie znów staje się atrakcyjna.

Dziecięcy sen

Autor: Fabryka Materacy Janpol
Źródło: Fabryka Materacy Janpol

Tradycyjnych pieluszek z tetry stosują dwie grupy niewiast – pierwsze z nich to tzw. ekomamy, które przedkładają naturalny nurt istnienia w przymierzu ze środowiskiem. Należy przyznać, że wyprodukowanie i wielorazowe pranie, oraz prasowanie kawałka bawełny jest mniej szkodliwe dla środowiska, niż wyrób i usunięcie na śmietnik jednej pieluchy jednorazowej. Druga grupa kobiet, wybierających pieluchy z kieszonką , to rodzicielki małych uczuleniowców. Skórka niektórych dzidziusiów nie cierpi jednorazówek. Dla takiego delikatnego i podatnego do alergii noworodka zwyczajna, przewiewna i po wielokroć podmieniana tetra jest jedynym rozwiązaniem.

Zarówno ekomamy, jak i mamy alergików, mają także inne powody do zachwalania produktów jak pieluszki wielorazowe (strona tutaj). Powszednie używanie tetry jest dużo bardziej opłacalne niż zastosowanie jednorazówek, które wyznaczają istotny wydatek w domowym budżecie. Prócz tego, maluchy wychowane na tetrowych pieluszkach ponoć szybciej nauczają się sikania do nocnika, gdyż bardziej odczuły niedogodność spowodowaną mokrą pieluszką.