Kim jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować oraz jakiego rodzaju powinien mieć wykształcenie?

Większość społeczeństwa nie napotkała się wcale z przedstawicielem tego typu zawodu jak aktuariusz. Powinien on mieć wiedzę m.in. z przedziału rachunku prawdopodobieństwa, statystyki czy demografii.

specjalista

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie ze stosowną ustawą, licencjonowanym aktuariuszem jest osoba fizyczna spełniająca następujące wymogi: ukończyła studia wyższe o specjalizacji aktuarialnej, praktykowała pod kierunkiem fachowego aktuariusza przez okres co najmniej dwóch lat, zdała z pozytywnym wynikiem test aktuarialny (składa się on z m.in. takich części jak: matematyka ubezpieczeń życiowych, czy matematyka ubezpieczeń majątkowych) oraz naturalnie ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Jeżeli chcesz znaleźć sprawdzone dane, zobacz i sprawdź naszą informację – tutaj są wyłącznie ciekawe oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Tego typu specjalistów może zatrudniać biuro aktuarialne lub placówka finansowa, np. bank czy towarzystwo ubezpieczeniowe. Tego typu fachowcom rekomenduje się udział w dodatkowych szkoleniach poszerzających doświadczenie z przedziału profesjonalnego aktuariatu.

Wykładowca

Autor: Laurel L. Russwurm
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedza uzyskana w ramach specjalistycznych szkół podyplomowych z dziedziny aktuariatu może zostać bardzo przydatna dla osób dopiero zaczynających pracę w biurze aktuarialnym, zakładach ubezpieczeń i innych urzędach.

Zaprezentowany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/lublin) !

Praca w aktuariacie bez wątpienia niesie wiele zadowolenia oraz pozwala na znaczny rozwój, zarówno ten specjalistyczny, jak i czysto intelektualny. Najczęściej wykonywaną przez agencje aktuarialne usługą jest tak zwana kalkulacja aktuarialna.

Jest ona wykonywana z reguły na podstawie następujących, ściśle związanych z indywidualnym kadrowiczem, danych, m.in. takich jak: płeć czy wysokość wynagrodzenia.