Kiedy wykonuje się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które zezwala na prawidłową diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, kontuzji mających miejsce w obrębie stawu kolanowego czy chorób reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG kolana, zatem badanie ultrasonograficzne, wykonuje się stosunkowo często, ponieważ staw kolanowy to największy i najbardziej skomplikowany staw u człowieka, jest też niezwykle narażony na różnego typu kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość udową z kością piszczelowa, zezwala na podtrzymywanie masy ciała oraz umożliwia przenoszenie siły oraz mocy wymaganych do wykonywania wielu czynności fizycznych, zatem wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich towarów lub WChodzenia lub schodzenia po schodkach. Jednocześnie kolano jest bardzo podatne na skręcenia, działanie sił bocznych czy naciągnięcie.
W sprawie takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, gdzie odnajdziesz wyśmienitych lekarzy, którzy chętnie pomogą Ci przy takiej czynności.

Absorbujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie sklep z cbd, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś wartościowego.

To badanie jest niezwykle popularną sposobnością diagnostyczną, która stosowana jest od dawna i wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu kolana. Nierzadko jest również uzupełniana odmiennymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (rentgenowskimi czy też rezonansem magnetycznym), co pozwala na niezwykle dokładną identyfikację dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnego typu chorób powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia precyzyjną ocenę jamy stawu kolanowego oraz podkolanowego, chrząstki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki. W porównaniu do powszechnie stosowanych w przeszłości zdjęć RTG, USG kolana zezwala opisać przede wszystkim tkanki miękkie oraz budowę okołostawową.