Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Tego typu opcja ma miejsce oczywiście w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują czy też pozyskują dochody z innych źródeł podlegających opodatkowaniu, winni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.

Warto zaznaczyć, że jest to obowiązek, ale z drugiej strony to także możliwość wsparcia najróżniejszych organizacji prospołecznych, jeżeli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji prospołecznych może nam się wydawać drobnostką, ale dla samych organizacji w rzeczywistości, jest to faktycznie bardzo duże wsparcie. Rzecz jasna to podatnicy decydują, jaką organizację chcą wspomóc. Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc na przykład 0000270809 jeśli chcielibyśmy wesprzeć fundację wspierającą osoby niepełnosprawne.

Jeśli chcesz zgłębić dodatkowe materiały na przedstawiany tu temat, to przeczytaj to ważne źródło – ono też jest bardzo cenne.

Na podanie takiej informacji jest oczywiście wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, bez względu czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przekazanie 1% wartości podatku należy pamiętać, że jak najbardziej nie jest to obowiązkowe, jak również, że 1% to wartość maksymalna, którą możemy przekazać rozliczając pit. Jeśli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto z niej skorzystać.

Pomyślmy czy nie znamy konkretnej organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu przeanalizujmy, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje (https://officepoland.pl/biura-do-wynajecia/dabrowa/), które analizuje podobną problematykę. Tamten materiał zapewne również Cię zaciekawi, więc kliknij tutaj.

Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa, która wspiera chorych, jak i taka, która promuje sport, czy edukację.