Jakiego rodzaju kupić meble ogrodowe? Na co zwrócić uwagę przy doborze swojego zestawu meblowego?

Meble ogrodowe muszą przede wszystkim pasować do otoczenia, z jakim będą sąsiadować. Meble umiejscowione blisko domu powinny stworzyć zgraną całość z elewacją budynku, natomiast te blisko roślin powinny podkreślać ich wygląd. Meble ogrodowe powinny też pasować do charakteru ogrodu. W takim sensie więc meble żeliwne będą pasować do ogrodów z przystrzyżonymi roślinami w stylu klasycystycznym. Nowatorskie formy architektoniczne to zaś meble proste, minimalistyczne w formie.

ogród

Autor: Homebook.pl
Źródło: Homebook.pl
Ciężkie meble ogrodowe z bali drewnianych będą niezwykle dobrze prezentować się w naturalnym ogrodzie, zaś fotele z rattanu albo wikliny to najbardziej odpowiedni wybór, jeśli marzymy o śródziemnomorskich klimatach. Wspaniale się także wpasowują w otoczeniu jasnych kwiatów, w słonecznych wnętrzach. () Być może żaden styl nie będzie ci się podobał, wybierz w takiej sytuacji nieskomplikowane meble drewniane, one wpasują się do każdego ogrodu. Oprócz wyglądu, najbardziej istotną cechą mebli jest ich funkcjonalność. Jest czasem tak, iż piękne, ozdobne fotele są niezbyt wygodne i ostatecznie jedynie zajmują miejsce w ogrodzie.

Przed kupnem wiec warto wypróbować, jak będą się sprawować w codziennym użytkowaniu. Najkorzystniej sprawdzać czy na fotelach wygodnie się siedzi, jak z nich można wstać, powinniśmy sprawdzić wysokość stołu, na przykład czy nie będzie za bardzo niski, a może zbyt wysoki. Ważna jest także jakość wykonania, czy są wytrzymałe i trwałe jak krzesła ogrodowe technorattan ( do ogrodu), nie posiadają spękań a powierzchnia jest wygładzona.

Jeśli interesuje Cię problematyka omawiana w tym tekście, sprawdź pełną ofertę, a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Bardzo istotne jest, ażeby meble ogrodowe miały dużą odporność na działanie wilgoci. Na rynku możemy spotkać meble wykonane z różnych materiałów, sztucznych tworzyw, żeliwa oraz stali. Większość ma odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych, jednak wiklinowe i rattanowe meble są odpowiednie jedynie do ogrodu kiedy świeci słońce.

Dużo osób wybiera meble z drewna. Drewno to naturalny, przyjazny materiał, który właściwie komponuje się z każdym otoczeniem. Najbardziej wytrzymałe są drewna egzotyczne, szczególnie z teku, właściwie pielęgnowane zachowają swoje piękno nawet przez 20 lat. Pomyślmy więc dobrze przed kupnem i wybierzmy coś, na czym nam zależy. Wybierajmy wytrzymałe i solidne materiały, ale nie zapominajmy, iż powinny one pasować do naszego ogrodu. Jeśli będziemy o tym pamiętać, nasze ogród będzie wyjątkowy.