Jak ułatwić życie seniorowi? Parę ważnych rad

Twoi rodzice są starsi zatem potrzebują wsparcia, a ty nie masz pewności, co winieneś uczynić, aby polepszyć ich komfort życia? Piecza nad schorowaną lub wiekową osobą nie jest łatwym zadaniem, jednakże warto próbować oraz korzystać z wypróbowanych sposobów.

balkoniki dla seniorów

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
salon

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Dla wielu osób starszych samo poruszanie się po mieszkaniu może stanowić istotny kłopot.
Dlatego warto ofiarować cokolwiek czasu na zorganizowanie powierzchni w możliwie jak najbardziej funkcjonalny a także bezpieczny sposób. Najprzód pozbądźmy się wszelakich obiektów, jakie mogą stanowić zagrożenie – zależnie od kondycji intelektualnej chorego jest to przykładowo kuchenka gazowa, żelazko bądź zapałki. Usuńmy także wszystkie przeszkody, jakie stoją w przejściu do kolejnych pomieszczeń – meble przemieśćmy jak najbliżej ścian, natomiast w razie niezbędności wynieśmy na przykład na strych. Zwróćmy uwagę na kobierce, śliską posadzkę czy podwijającą się wykładzinę. Takie części spowodować mogą poślizgnięcie się bądź potknięcie starszej osoby. Ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu mogą być balkoniki dla seniorów – .
Jednym z najczęstszych kłopotów, z jakim borykać się muszą starsze osoby i ich rodziny, jest inkontynencja. Istnieje kilka rodzajów owego schorzenia, różniących się m.in. powodem powstawania problemu lub (zobacz dodaj serwis do stron zaufanych) ilością oddawanego moczu. Opcję kuracji pozostawmy lekarzowi, sami jednak zdołamy zadbać o komfort naszych najbliższych. Niezłym i często stosowanym wyjściem są pieluchomajtki dla dorosłych, dzięki którym okolice intymne zostają dłużej suche.

Pamiętajmy, aby o tym kłopocie porozmawiać z chorymi szczerze, jednakże z odpowiednim taktem, zwłaszcza z osobami, które wciąż są w pełni władz psychicznych.