Jak pozyskać dofinansowanie dla własnej firmy?

W dzisiejszych czasach w naszym kraju, wielu młodych ludzi spotyka się z problemem znalezienia zatrudnienia. Posada, która jest im proponowana, jest często bardzo poniżej ich zdolności, oraz nisko opłacalna. Dlatego coraz więcej osób, mających interesujący koncept na firmę, decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jest to na tyle interesująca opcja, że jesteśmy sami sobie szefami, nikt nami nie dryguje, sami podejmujemy wszystkie decyzje. Jednak co zrobić jeśli nie posiadamy zadowalającej ilości środków na taką firmę?

wyobrażenie - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, trzeba zastanowić się, jaką działalność chcemy wykonywać.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie (http://www.bze-kancelaria.eu/prawo-rodzinne/), którą tu znajdziesz, również jest coś ciekawego!

Gdyż żeby otrzymać dofinansowanie na rozwój firmy (zapoznaj się z ofertą dofinansowania na rozwój Prometeia), trzeba posiadać wiarygodny biznesplan. Mamy mnóstwo alternatyw, jednak najsłuszniej odszukać jakąś niszę, lub zwyczajnie zajmować się tym, na czym orientujemy się najlepiej. Przez kilka lat dorabiałeś w restauracjachi? Może otworzysz własnego food trucka? Albo niewielki lokal z ciepłymi daniami na szybko? A może, jeśli masz opcję niedrogiego wydzierżawienia powierzchni, jakaś nastrojowa kawiarnia, w której również serwowane będą śniadania? Opcji jest naprawdę pełno. Jednak żeby na pewno dostać dofinansowanie na rozwój firmy, należy przed przedłożeniem biznesplanu, przez okres kilku miesięcy być zakwalifikowany jako bezrobotny.

firma - akt

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko urząd zatrudnienia może nam pomóc, prawdopodobne jest także pozyskiwanie funduszy unijnych – . Jednak w tym wypadku nie każda inicjatywa zyska uznanie brukselskich urzędników. Otóż żeby otrzymać środki z tego miejsca, musimy zająć się jakąś dziedziną proekologiczną.. W tym przypadku jednak trzeba znać już się na zagadnieniu. Ale jeśli przykładowo pragniesz otworzyć pracownię artystyczną, w której każdy z materiałów będzie miał źródło w recyklingu, twoje notowania rosną. Poza tym możesz także rozpocząć pozyskiwanie funduszy unijnych w sytuacji, kiedy nie tyle otwierasz własne przedsiębiorstwo, lecz na przykład wznosisz dom. Bowiem użycie w nim materiałów ekologicznych, jak na przykład lampy solarne, albo kanalizacja z deszczówki, opłaca nam się praktycznie w 100 procentach.

Istnieje Sporo miejsc,w których można otrzymać pomoc finansową na swoją działalność. Banki to pierwsza z nich – jednak do nich pieniądze muszą powrócić, i to z nawiązką. Możemy również, po przedłożeniu biznesplanu, ubiegać się o dofinansowanie z urzędu pracy. Albo, w przypadku ekologicznej działalności, z Unii Europejskiej.