Jak najlepiej da się ochraniać smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi, podstawowe rodzaje obudów

Każdego roku na całym świecie produkuje się setki milionów telefonów komórkowych. Bez przerwy pojawiają się coraz to nowe modele, o jeszcze większym wyświetlaczu czy mocniejszym procesorze, więc telefon stał się najczęściej chyba wymienianym urządzeniem elektronicznym. W dużej mierze bierze się to z działań telekomunikacyjnych koncernów, jakie w dwuletnich okresach oferują klientom za symboliczną kwotę nowy aparat.

telefony

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo takich urządzeń jest jeszcze później używanych, ale większość z nich będzie żyła co najwyżej cztery lata. W związku z tym że telefony są dzisiaj przedmiotem użytku osobistego, niektóre osoby wręcz nie mogą się z nimi pożegnać choć na parę chwil, to powinno się zadbać o to, żeby mogły one w przyzwoitym stanie doczekać do wymiany. Niestety trzymanie aparatu w torebce, kładzenie go w przypadkowych miejscach czy nawet upadki z jakiejś wysokości powodują, że może się on porysować czy nawet całkiem zniszczyć. Lecz można kupić akcesoria, jakie chociaż trochę ochronią urządzenie przed różnymi przygodami. Podstawową rzeczą, o jakiej należy pomyśleć kupując nową komórkę powinien być pokrowiec na telefon (rekomendujemy sklep internetowy ). Nawet proste modele w dużym stopniu zabezpieczają obudowę przed uszkodzeniami, a różnych odmian pokrowców jest bardzo dużo, więc będzie w czym wybierać. Pokrowce różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego je wykonano. Popularne są wersje z silikonu, niekiedy w bardzo oryginalnych kolorach, lecz zabezpieczają one tylko tylną część obudowy, ale szybki już nie.

personalizowany case na telefon

Źródło: pixabay.com

Do tego znacznie lepiej nadawać się będą pokrowce z klapką, jaka przeważnie jest zamknięta, a otwiera się ją tylko w czasie dzwonienia. Pokrowce poza rozmaitymi rodzajami wykonania różnią się również kolorystyką. Tu fantazja projektantów nie ma wprost granic, a od niedawna dużą mają także – case z własnym nadrukiem. Dostarczając firmie która produkuje takie obudowy swoje zdjęcie da się swój aparat telefoniczny zrobić naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym.