Jak dobrze odbyć inwentaryzację sezonową w przedsiębiorstwie

W każdej poważnej firmie, a zwłaszcza w przedsiębiorstwie, które zajmuje się na głównie sprzedażą, istnieje kłopot z inwentaryzacją. Wszyscy zatrudnieni, jeśli towar nie jest w żaden sposób objęty ubezpieczeniem, obgryzają paznokcie i czekają na ten dzień, jak dostaną informację, ile zostanie im zabrane z pensji, jak już okaże się, że w inwentarzu występują niezgodności ze stanem magazynowym. Mnóstwo ludzi doskonale zna to napięcie i nienawidzi zakładu, kierownika i w ogóle własnej pracy za fakt, że musi się z tym zmagać, i w ten sam sposób każdego roku w środku zimy.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Czemu zawdzięczamy ten problem, ten nieporządek? Nie ma w tym filozofii – o ile w magazynie czy na regałach sklepowych jest zamieszanie, gdy nie ma żadnego sposobu na kontrolę nad klientami, jacy – niestety, nie da się tego uniknąć – wynoszą po cichu wszelkie drobiazgi ze sklepów, efekt jest taki, że liczne towary są w systemie, ale w rzeczywistości nie istnieją. Zniknęły. Zostaje stres i pokrywanie strat zakładu z własnej kieszeni. Najważniejszy w tym wszystkim jest porządek i ciągłe pilnowanie jakiejś logiki w porządkowaniu opakowań, paczek, w etykietach artykułów. Nie tylko pozwala to znacznie efektywniej pilnować towaru, lecz także prędzej i znacznie dokładniej odbyć roczną inwentaryzację – bywa tak, że osoby odpowiedzialne za przeliczanie opakowań mylą się na niekorzyść innych ludzi, odpowiadających za zgodność dokumentów z rzeczywistością.

Czy dla sklepów, czy dla inwentarza przedsiębiorstwa każdego dnia niezbędnego do jej funkcjonowania, czyli tak zwanych środków trwałych, dedykowane są programy elektroniczne, jakie realnie zmniejszają doroczny bałagan. Inwentaryzacja środków trwałych – hardware’u, oprogramowania, umeblowania, a także inwentarza handlowego – przebiega z tego typu usprawnieniami dużo efektywniej i wierniej – tabele mówią prawdę, w czasie inwentaryzacji z pomocą systemu elektronicznego rzadziej dochodzi do pomyłek, czy idzie o inwentarz nietrwały, środki trwałe program ( procesowanie dokumentów ) do obsługi i ewidencji mienia przedsiębiorstwafirmowego nie jest tanim rozwiązaniem, szczególnie w połączeniu ze sprzętem, jaki trzeba doń dołożyć, jednak zwraca się najwyżej po paru, czasem trzech sezonach.

Tylko teraz oceń żurawie wynajem ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Rzeczywiście dobrze zdjąć to brzemię z barków kierowników, zatrudnionych i innych ludzi, jacy są odpowiedzialni za magazyn i mienie firmowe.