Hyt

Radiotelefony, określane popularnie jako krótkofalówki, są niezwykle charakterystycznymi urządzeniami. Ich zasadniczą rolą jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Obecnie w jakimś stopniu urządzenia te zostały wyparte przez telefony komórkowe, jednak także w stosunku do nich krótkofalówki mają swoje zalety. Ich wykorzystywanie kojarzone jest często z okresem wojen światowych.

Faktycznie w trakcie wojny urządzenia te służyły jako podstawowy środek do komunikowania się na odległość. Na tym również częściowo opiera się ich przewaga nad współczesnymi telefonami komórkowymi. Funkcjonowanie popularnych komórek zależy od obecności i działania odpowiednich przyrządów wysyłających sygnał. Reguła działania radiotelefonów jest zupełnie inna, przez co mogą one działać bez obecności urządzeń dodatkowych.

Krótkofalówki w rozrywceWalkie-talkie, bo tak także nazywa się radiotelefony, współcześnie bardzo często na różne sposoby stosowane są do rozrywki. Niektóre osoby miały do czynienia z takimi urządzeniami w młodości.https://www.all-secure.pl/monitoring-gdansk-gdynia.html (http://www.all-secure.pl)Zupełnie podstawowy „model” krótkofalówki do zabawy dla dzieci składał się z dwóch kubków po jogurcie i długiej linki. Później pojawiły się też pierwsze walkie-talkie dla dzieci w postaci niewielkich, wielobarwnych gadżetów o niewielkim zasięgu. Wśród dorosłych także stosunkowo często przyrządy te wykorzystywane są do rozrywki. Mogą na przykład służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników gry terenowej czy meczu paintballowego. Przyrządy tego typu oferowane są na przykład przez firmę HYT.

Producenci i sprzedaż
Aktualnie jest wiele miejsc, w których można nabyć walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i taką do zabawy. Działają przykładowo specjalne sklepy, które sprzedają produkty tego typu, także w Polsce. Bez wątpienia także powszechnym sposobem kupowania sprzętu tego typu jest nabywanie go za pośrednictwem Internetu. Sklepów w sieci z tego rodzaju towarem jest bardzo dużo, kupić tam można urządzenia profesjonalnych i uznanych za granicą marek, takich jak przykładowo Hytera. Korzystanie z takiego sklepu jest bardzo wygodne, na przykład ze względu na możliwość dostarczenia sprzętu do domu. Poza tym aktualnie bardzo często i w rozmaitych aspektach stawia się na opcję zakupu bez wychodzenia z domu.