formularz

formularz

Już wkrótce będziemy musieli rozliczyć pity, sprawdź, z jakich wygodnych rozwiązań możesz korzystać

Polscy podatnicy są zobowiązani do corocznego składania deklaracji swego przychodu oraz rozliczenia podatków. To bardzo gorący okres w Urzędach Skarbowych, w którym tworzą się wieloosobowe kolejki, petenci przynoszą własne formularze i załatwiają kwestie powiązane z dopłatami podatkowymi albo oczekiwaniem na zwrot. W momencie, gdy chce się, by wszelkie czynności powiązane z rozliczeniem podatkowym przebiegły bezproblemowo oraz szybko, warto się do tego jak najlepiej przygotować.

(więcej…)

W przypadku jeżeli pragniesz odliczać koszty powiązane z zastosowaniem wozu w zakładzie, powinieneś prowadzić ewidencję

Właściciele przedsiębiorstw najczęściej szukają oszczędności, żeby jak najwięcej zarobić. Nie każdy wie, że jest możliwość ewidencjonowania przebiegu wozu, przez co można wliczyć w koszty prowadzenia działalności wydatki związane z zakupem paliwa czy eksploatacji auta.

(więcej…)

Podliczenie PIT 2016 / 2017, a portal podatkowy – czylia więc, co je połącza, a co rozdziela

Obecnie na ryneczku Polskim istnieje dosyć wiele programów do uzupełniania deklaracji PIT, dzięki którym nie jesteśmy zmuszeni wychodzić z domu. Co jednakże połącza je z nie tak znów dawno powstałym portalem podatkowym? Jakie deklaracja istnieje możliwość składać poprzez wspomniany portal? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo znajdziesz bez problemiku w środku naszego nowiutkiego felietonu!

(więcej…)

Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. Jest to jeden z najpopularniejszych formularzy, które każdego roku wypełniają miliony Polaków. Deklaracja podatkowa PIT 37 tyczy się pozyskanych przychodów za zeszły rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, jacy są zatrudnieni na umowę zlecenie bądź dzieło.

(więcej…)

Atuty z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych przez sieć

Na początku następnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego uprzedniego. Czy Państwo nadal rozważają czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to właściwa decyzja? Jeżeli są, co do tego obiekcje, to postaramy się wytłumaczyć ten temat i przestawić zalety z tego będące.

(więcej…)