Fachowiec

Fachowiec

Aktuariusz i branża ubezpieczeń – co ich łączy?

Aktuariusz to specjalista pracujący w branży ubezpieczeniowej, planów emerytalnych, a również tak zwanej reasekuracji, czyli ubezpieczenia ubezpieczycieli. Do jego zadań należy przede wszystkim oszacowanie ryzyka, a także i wartości planów gospodarczych, szczególnie tych ryzykownych albo długoterminowych. Kalkulacja takiego ryzyka może być przykładowo kredytowa lub też operacyjna. Kalkuluje także wartość firmy kierując się metodą Embedded Value. Aby zostać aktuariuszem, potrzebne są bardzo dobre kwalifikacje – oprócz wykształcenia wyższego potrzeba zaświadczenia o niekaralności, przynajmniej 2-letniego stażu zawodowego, a również trzeba zdać egzamin aktuarialny.

(więcej…)

Jak poradzić sobie z niedziałającym komputerem? Przeczytaj więcej informacji

Komputery odnaleźć można Dziś praktycznie na każdym kroku. Jest to sprzęt, bez jakiego dużo osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Wcale nie jest to wynikiem uzależniania, tylko faktem, iż coraz częściej komputer konieczny jest do załatwienia wielu prozaicznych spraw. Na nieszczęście pomimo tego, że biegle się posługujemy komputerem, nie potrafimy przeważnie samodzielnie ich naprawiać.

(więcej…)

Nadchodzi pora wiosenna, zatem kup nowy samochód bądź zadbaj o obecnie używane auto

Początek roku kalendarzowego jest związany z postanowieniami noworocznymi. A z nimi tak to już bywa, że nie w każdym przypadku są możliwe do zrealizowania, zwłaszcza wtedy, kiedy jegomość narzucił sobie zbytnio wymagające plany. Na szczęście wraz z nadejściem pory wiosennej można wyznaczyć sobie zupełnie nowe cele do realizacji. I tak przykładowo, osoby dojeżdżające do pracy zawsze zapchanym minibusem mogą nabyć nowy samochód. Ma to być rzecz oczywista zmiana na lepsze, zatem wybrany model musi bez dwóch zdań być w dobrym stanie technicznym, a dodatkowo ładnie się prezentować.

(więcej…)