Energia

Energia

Obciążenie indukcyjne musi być co jakiś czas przeprowadzane

Istnieją sytuacje, w których nie możemy sobie pozwolić na braki w dostawie energii, dlatego właśnie poszukuje się rozwiązań, które będą w razie czego włączane, jeśli główne zasilanie zawiedzie. Istnieje dużo urządzeń, które powinniśmy tu użyć, tak by posiadać świadomość, że własne urządzenia cały czas będą zasilane prądem.

(więcej…)

Jakiego typu posiadamy możliwości grzałek? Czy grzałka ceramiczna to tak naprawdę dobry wybór?

Grzałki ceramiczne są coraz bardziej znane i jeszcze bardziej promowane przez wytwórców pralek. Producenci gwarantują, że są one znacznie bardziej trwałe od rodzajów niekoniecznie ceramicznych. Niektórzy jednakże mogą myśleć, że jest to tylko ciekawostka technologiczna, zaś grzałka ceramiczna niczym się nie różni od miedzianej. Czy to prawda?

(więcej…)

Dzięki energii elektrycznej mamy w XXI wieku możliwość życia na poziomie, o którym mogli tylko pomarzyć nasi antenaci

Słowa energia elektryczna mają dla nas, obywateli nowoczesnego świata, magiczne znaczenie, pomimo tego że właściwe nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pośpiech w zwykłym życiu oraz nawał obowiązków służbowych i tych prywatnych sprawiają, że nie zauważamy tych błogosławieństw, jakie wynikają z wykorzystywania sprzętów działających na prąd. Po prostu wchodzimy do salonu i włączamy telewizor, aby oglądnąć Wiadomości. Pewien dramat zaczyna się dopiero wtedy, kiedy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej z powodu bieżących napraw lub w wyniku silnego wiatru.

(więcej…)