elektryka

elektryka

Jak zadbać o integrację infrastruktury technicznej i systemów teleinformatycznych?

Kilka dni temu miałem okazję czytać interesujący artykuł, w którym było podane, że nieustannie musimy w naszym kraju inwestować duże pieniądze w infrastrukturę techniczną i właśnie systemy teleinformatyczne. Cieszę się, iż nareszcie owa tematyka jest w ostatnim czasie poruszana w polskich mediach. Bo to znaczy, że pewnie będzie konkretniej, nowocześniej. Choć tak naprawdę z tą infrastrukturą to sytuacja jest taka, iż ogólnie nie w każdym przypadku jest tak, że Polska jest bardzo zapóźniona. Często uważamy, iż jest zgoła inaczej, lecz nie powinniśmy miewać kompleksów.

(więcej…)

Projekty instalacji elektrycznej do lokalu mieszkaniowego – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Gdy zaczynamy myśleć o swoim domu, to oczyma wyobraźni dostrzegamy piękny domek albo mieszkanie i wszystko w nim prezentuje się naprawdę cudnie. Ale żeby wszystko faktycznie prezentowało się wspaniale trzeba dużo się napracować, a dokładniej mieć środki, żeby fachowcy byli w stanie wszystko w odpowiedni sposób zrobić. Bo czy to stawiając dom, czy też , gdy będziemy wprowadzali się do mieszkania do kapitalnego remontu, należy mieć na uwadze podstawy.

(więcej…)

Mikrokontrolery – budowa i wykorzystanie

Rozpoczynając od początku, mikrokontrolery to minikomputery jednoukładowe które posiadają jednostkę decyzyjną, pamięć RAM i dodatkoworozbudowane układy wejścia i wyjścia. Stwierdzenieto pochodzi od głównegozakresu ich zastosowań, jakim jest kierowanie urządzeniami elektronicznymi, takimi jak: sprzęty biurowe, przyrządy lekarskie (w tym implanty), zdalnego kierowania, elektronarzędzia, systemy sterowania motorami samochodowymi, a nieraz zabawki jak również inne systemy zintegrowane.

(więcej…)