Dzierżysz ogródek? Popatrz, jaka nowość zachwyci cię w nowym sezonie!

Okres zimowy to czas, gdy w naszym ogrodzie bądź na balkonie mało się wydarza. Aura nie sprzyja nawet spacerom, nie wspominając już o przesiadywaniu czy upajaniu się widoczkami, których brak.

prąd

Autor: ninara
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to też jednak doskonały okres na opracowanie modyfikacji, które zaczniemy wraz z nastaniem ciepłych dni.
Niezależnie od roztrząsania zadań porządkowych należałoby poświęcić ciut czasu na przemyślenie wykończenia ogródka. Może warto byłoby nasadzić nowiuteńkie kwiaty czy też wymienić donice? Jeżeli przedtem trzymaliśmy tylko standardowe, oklepane, okrągłe, jesteśmy w stanie odważyć się i zakupić już teraz prostokątne donice, które mogą się lepiej wkomponować w kształt działki, a bezsprzecznie będą się porządnie prezentować z przesadzonymi roślinami. Kiedy wybierzemy na większy format, damy radę w takowej donicy zaaranżować mini-skalniak względnie umieścić parę rodzajów kwiatów. W terminie kwitnienia sprawi to wybuch odcieni niezależnie od rodzaju gleby w ogrodzie! – podświetlana donica.
prostokątne donice

Autor: Joanne
Źródło: http://www.flickr.com
Innym tematem wartym omówienia jest podświetlenie tarasu.

Masz ochotę czytać dalej wciągającą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj trawniki z rolki wrocław na kolejnej podstronie.

Dla uprzyjemnienia klimatu wszystkie źródła przytłumionego światła będą w sam raz. Niemniej w miejsce standardowych lamp solarnych możemy zobaczyć, jak pracują podświetlane donice, jakie z zasady wypełniają dwie funkcje – doniczki na rośliny i źródła oświetlenia w ciemności. Przy nabywaniu ich zwróćmy jedynie atencję, azaliż pracują na akumulator, czy wymagają stałego podłączenia do sieci elektrycznej, co potrafi niekiedy być cokolwiek problematyczne – .

Tak czy inaczej, takie podświetlane donice są dobrym fortelem na urozmaicenie ogródka, szczególnie że w efektowny sposób mogą uwydatnić atuty szczególnych okazów, jakie tam hodujemy.