Duża część spółek w obecnym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też te związane ze stalą

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy wiemy dokładnie, które certyfikaty muszą mieć spółki powiązane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Prawie pewne jest, że osoby spoza branży nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich producentów konstrukcji stalowych lub aluminiowych, którzy oferują swe wyroby na terytorium Unii Europejskiej. Działa ona od 2014 roku. Zatem dotyczy też naszych polskich producentów. Wdrażanie tej normy nie jest łatwe, zatem warto zgłosić się z tym zadaniem do specjalistów. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale też zgodność procesu produkcji z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się dla nas pozyskiwaniem takiego certyfikatu, opracuje procedury systemowe oraz wspierające. Zrobi także przeszkolenia naszych pracowników. Poza tym napisze księgę jakości i zrobi audyt.

Nie zwlekaj – jeżeli spodobały Ci się te interesujące informacje, to wejdź w poniższy link i czytaj to (https://www.kartondirect.pl/projekty-indywidualne,14,pl) nowy tekst.

Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez pewien okres (od 6 do 12 miesięcy) służyć nam zawsze pomocą w ramach umowy. Istotne wydaje się być to, aby zdobycie takiej normy nie wymagało od nas kupienia nowych maszyn czy przyjęcia kolejnych osób do pracy. Wszystko musi być przeprowadzone szybko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez problemów oferować swe produkty na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to istotne, ponieważ 70% naszego krajowego eksportu to właśnie kraje Wspólnoty Europejskiej. Nie możemy pozwolić sobie na stratę tak dużego rynku konsumentów.