Dopłaty z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej

Każdy początkujący biznesmen zamyślający założenie własnej działalności gospodarczej starać może się o dopłaty z urzędu pracy, jakie stanowią formę walki z bezrobociem.
Ogromnym atutem takiej dotacji jest to, iż będzie ona bezzwrotna.

Do tego przyszły człowiek biznesu już po pozytywnej decyzji dostaje dotacje raczej dość szybko i jest ona wypłacana z góry – bez potrzeby ponoszenia uprzednich wydatków z własnej kieszeni. Jednak przed zgłoszeniem się po dopłatę do urzędu pracy trzeba spełnić kilka warunków – właśnie o nich piszemy w dalszej części tego tekstu.
inwestycja

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Warunki uzyskania dotacji to: posiadanie statusu jednostki bez pracy, co pozyskuje się po zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy. Bezrobotny starający się o dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy nie powinien być żakiem studiów dziennych. Może natomiast studiować zaocznie.

Jeśli stwierdzisz, że warto by było zgłębić inny aspekt tej kwestii, kliknij tu oraz przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów.

Trzeba złożyć podanie. Najczęściej cała procedura trwa powyżej miesiąc (czasem dłużej, do paru miesięcy), w zależności od sprawności danego urzędu pracy. Bada się merytoryczne oraz formalne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy, jego doświadczenie zawodowe a także analizuje się przewidywaną działalność. Ważne będzie spełnienie wymogów sprecyzowanych w regulaminie upublicznianym przez dany urząd pracy. Rozpatrywanie wniosków przez urząd pracy trwa około miesiąc. Po korzystnym rozpatrzeniu wniosku trzeba poczekać następny tydzień na sygnowanie umowy z konkretnym urzędem oraz poręczycielami.

Dopiero po sygnowaniu owej umowy poprzez strony, pieniążki w przeciągu kilku dni trafiają na konto osoby, jaka złożyła uprzednio wniosek o dotację. W terminie wyznaczonym w umowie powinno się założyć działalność gospodarczą.