Dobry sposób na pokazanie trendów finansowych

Osoby znające się na giełdzie podchodzą z pewnym dystansem do różnego typu wskaźników. Ale rzeczywistość jest taka, że większość ludzi nie za bardzo wierzy wskaźnikom. Bywa, że patrzymy na wykresy, które od razu widać nijak odnoszą się do rzeczywistości. Stąd nasza niewiara, co do trendów związanych z ankietami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Ale do momentu aż nikt nie stworzy innych metod trzymamy się tych, które znamy i korzystamy z nich. Podobnie jest z zdaniem na temat ichimoku.

Wymyślił go człowiek z Japonii, który zajmował się dziennikarstwem. Dlatego system ten początkowo stosowano tylko na azjatyckich rynkach finansowych. Takie zobrazowanie trendów daje możliwość szybkiego rozeznania się inwestorowi w kwestii, konfiguracji tych zdarzeń, które posiadają większe prawdopodobieństwo wydarzenia się od tych, które najprawdopodobniej nie wystąpią. W związku z ogromem sukcesów, jakie odniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on zaadaptowany na warunki amerykańskie.

Wejdź na ten odsyłacz i zdobądź pomocne informacje (www.spektrometriamas.pl/) w kontekście analizowanej tutaj problematyki! Z pewnością rzeczywiście uznasz je za godne uwagi!

Zmieniono kilka elementów, by wszystko pasowało i obecnie ichimoku jest stosowany przez Amerykanów.

Teorie rynku finansowego

Giełda w Tokio

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Jeśli chodzi o finanse to inwestorzy chcieliby wiedzieć o wszystkim najdokładniej jak to możliwe. Ale > wizytówka BHP profesjonalnie.pl wejdź możliwości nie są aż tak wielkie. Mimo bardzo dobrych systemów operacyjnych, nie jesteśmy w stanie sprawdzić najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co wymyśli człowiek. Możemy zrobić wykresy zależności m.in. te związany z ceną i czasem na różnych rynkach finansowych. Robimy też wykresy związane z kilkunastoma cechami. Mimo, to geometria rynku nadal jest teorią, która nie w każdym przypadku ma odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Jeżeli chcemy żeby nasze posunięcia na giełdzie przynosiły zyski trzeba ogarnąć rynek finansów w szerszym znaczeniu (więcej: ). Dopiero takie podejście do finansów pozwala na wykonanie dobrego ruchu. Wiadomo, że intuicja też ma tu pewne znaczenie, ale kiedy chodzi o pieniądze lepiej skupić się na ogólno pojętej matematyce, dodając czynnik ludzki. Giełdowi gracze przyzwyczaili się nie tylko do wzlotów, ale również do upadków.