Dlaczego billboardy cieszą się ogromnym zainteresowaniem dużych firm?

Billboardy w Rudzie Śląskiej, to afisze reklamowo-promocyjne bardzo dużych wymiarów, które w Polsce na stałe wkomponowały się w krajobraz wszystkich dużych miast. Billboardy w Płocku raczej w najbliższych miesiącach nie znikną z tamtejszych obiektów jak również dróg, gdyż wedle ekspertów od reklamy i promocji wciąż są one efektywną formą promocji i każda większa kampania promocyjna celuje na nie niebagatelną kwotę

Zdarza się nawet tak, że specjalistyczne billboardy w Dąbrowie Górniczej (wybierz billboardy od instalowane są jeden obok drugiego, tak więc podczas jazdy samochodem możemy spotkać ich nawet kilkadziesiąt, jeżeli będziemy podróżować najbardziej popularnymi ulicami dużych miast.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Billboardy w Częstochowie wbrew temu co mogłoby się wydawać nie są narzędziami reklamowymi, które odchodzą do lamusa. Także one się rozwijają w interesujący sposób. Jeszcze kilka lat temu były one kompletnie nieefektywne w nocy, albowiem nikt nie mógł ich zauważyć. Teraz jest zdecydowanie inaczej, stąd że wysokiej jakości billboardy są podświetlane i dzięki temu są w pełni widoczne przez 24 godziny na dobę.

Standardowe billboardy w Zielonej Górze mają wymiary około dwunastu m2, tak też jest w innych polskich miastach. Pewne z nich mogą być oczywiście znacznie bardziej przestrzenne. Nie powinno nas zdziwić, gdy będzie miał on 48 metrów kwadratowych. Takie też montowane są na obszarze naszego kraju, aczkolwiek zdecydowanie trudniej jest je spotkać. Interesującym typem billboardu jest megaboard. Jest to tablica reklamowa, która uposażona jest w olbrzymie połacie tkanin, na których wydrukowana jest reklama. Megaboardy montowane są na obiektach. Ich powierzchnia w niektórych przypadkach sięga aż trzysta m2.

Na terenie Polski są one jeszcze niezbyt popularne, jednak w Stanach Zjednoczonych jak również w krajach Dalekiego Wschodu można je spotkać. W Polsce jednak nie posiadamy tak ogromnych budynków, żeby można było je montować na każdym rogu, dlatego też polski rynek opanowany jest przez billboardy klasycznej wielkości, które nie mogą robić większego wrażenia na potencjalnych odbiorcach.