Czy opłaci się być agentem ubezpieczeniowym

Powiada się, że trudno o fach, jaki można zdobyć prędzej niż fach agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin urzędowy i już posiadamy licencję. Jednak samo zdobycie uprawnień to najmniejszy problem. Potem jest znacznie trudniej. Wielu z nas tejże profesji nie darzy specjalnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości pomiędzy agentem a domokrążcą. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże specyfika pracy sprawia, iż obydwa zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy zajrzeć na internetowe fora albo podpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, ażeby odkryć, że wiele osób późno wybrało tą ścieżkę kariery.

Czy publikowany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy? To świetnie, ponieważ gdy klikniesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-odpowiedzialnosc), które Cię z pewnością zaintrygują.

Skusiła ich sposobność dużych płac a także duża doza niezależności Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On decyduje ile jak też kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na szukanie klientów i determinacji – zależą przyszłe przychody. Życie jednak błyskawicznie weryfikuje początkowy entuzjazm. Większość wypala się ogromnie szybko, ostaje mała grupa. Ci, którym udaje się przetrwać najtrudniejszy czas, z reguły zostają w zawodzie na długo i rzeczywiście znakomicie zarabiają.
Jakie cechy powinien mieć urodzony agent? Przede wszystkim musi umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Nie wstydzić się. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości a także odwagi. Znacząca jest też odporność psychiczna.

W owej pracy wyraz „nie” słyszy się niezmiernie często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 20 telefonach, jakie kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, szybko się załamie, będzie się stresować i nie znajdzie w sobie motywacji aby wykręcić numer po raz kolejny. Agent musi być niezłym psychologiem. Musimy umieć słuchać ludzi, próbować ich poznać, indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Brzmi jak slogan, ale taka jest prawda.

Nie czekaj- przejdź do serwisu firma finelog, aby uzyskać dodatkowe fakty na opisywany w tekście zagadnienie. Czekamy na twą recenzję!

Nie możesz klepać wyuczonych formuł. Klienta to nudzi, on nie pragnie poznać całej oferty przedsiębiorstwa. Potrzebuje ażeby agent był jego doradcą. Odgadł jakie ma potrzeby, wyczekiwania oraz zaproponował mu optymalną usługę (bonusy). Oczywiście agent musi dobrze znać produkty, które posiada do zaoferowania i potrafić wybrać ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeżeli dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wbij w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.