Czy opłaca się inwestować w obligacje korporacyjne

Wiele osób rozważa, jak ulokować swoje oszczędności, aby przynosiły zyski. Jednym z niebywale docenianych sposobów jest inwestycja w obligacje. Zanim odpowiemy na pytanie czy dobrze jest w nie zainwestować, wartowyjaśnić, czym się odznaczają.

człowiek biznesu

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Obligacje korporacyjne to obligacje, jakie są emitowane przez firmy. Mogą dawać nieustanne zyski, aż na poziomie 10 bądź 15 procent, co jest dużo korzystniejszą alternatywą wobec innych rozwiązań – np. tradycyjnych lokat bankowych. Posiadają bowiem wyższą stopę procentową. Jednakże należy się liczyć z tym, że nie można ich zlikwidować w dowolnej chwili. Czy zatem opłaca się w nie inwestować? Każdy klient powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Informacje na ten temat na .

Powiązane są bowiem, tak jak powyżej wspomniano, ze znaczniejszym zyskiem, ale ryzyko także jest spore.

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej wypełnij pit 37 i przejrzyj tam następne zajmujące posty. Nie zwlekaj!

Dlaczego? Nade wszystko z tego względu, że jeśli inwestor, który był emitentem, będzie niewypłacalny, właściciele tych obligacji także na tym tracą. Do powyższych sytuacji nie dochodzi często, lecz należy być na nie przygotowanym. Na ogół emitenci nie mają problemów finansowych i w określonym w umowie dniu osoba, która zainwestowała w obligacje korporacyjne, otrzymuje daną sumę. Mówiąc o powyższej formie lokowania kapitału, należy dodatkowo zaznaczyć, co wchodzi w skład osiągniętego zysku. Są to oczywiście odsetki, jak również zysk kapitałowy oraz przychód pochodzący z reinwestowanych odsetek. Obligacje można kupić na rynku pierwotnym bądź na rynku wtórnym.

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Oferta obligacji korporacyjnych nie jest uciążliwa do znalezienia. Można jej szukać w internecie, głównie z tej przyczyny, że jest to najwygodniejsza metoda. Nie musimy chodzić osobiście do instytucji finansowych, umawiać się na spotkania albo czekać w kolejkach. Wszystkiego dowiemy się sami, a jeżeli mamy pytania, kontaktujemy się z doradcami. Warto jest mieć na uwadze to rozwiązanie, ponieważ można odnieść naprawdę duże profity, a na tym w końcu zależy każdemu, kto chce mądrze ulokować swój kapitał. W większości przypadków emitenci gwarantują godne zaufania obligacje oraz brak problemów z finansami w przyszłości, dlatego nie powinniśmy bać się inwestycji w obligacje, tym bardziej, że z obligacjami nie są związane żadne poboczne opłaty.