CV

CV

Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Współcześnie w szkołach, na studiach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo można zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie walczą o wymarzone posady, pną się po stopniach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz rozległa wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość realizacji zawodowej i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie szuka specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, co robią.

(więcej…)

O aplikacjach mobilnych – przydatne porady

Oprogramowanie do popularnych komórek oparte na licencji open source diametralnie zmieniło możliwości urządzeń mobilnych. Aktualnie projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo łatwe i wymaga tylko elementarnej wiedzy z zakresu programowania. Przez to na stronach internetowych można znaleźć tysiące amatorskich programów stworzonych na komórki, które wykorzystują przyrządy w jakie wyposażony jest zwykle smartphone: żyroskopy, kamerę czy nawigację GPS. Wiele z takich programów służy tylko zabawie, istnieją jednak takie, które pomagają ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc tylko przez zamysł programisty.

(więcej…)

Pochodzące z Polski opiekunki dla najmłodszych i ludzi starszych, które są coraz chętniej zatrudniane za granicą.

Znacznie więcej rodaków zdecydowanych jest na pracę poza granicami kraju, i to nie wyłącznie w ramach pracy fizycznej. Pozostaje to skorelowane z tym, że wiedzą oni, że w głównej mierze mogą liczyć na lepszą zapłatę. W dodatku, za granicą mają szansę podnosić posiadane umiejętności i po przyjeździe do kraju cieszyć się prestiżowym zatrudnieniem.

(więcej…)

Praca na stanowisku specjalisty – jakich osób poszukują firmy?

Szukanie pracy to przebicie się przez mnóstwo ogłoszeń. A te są wszędzie na dużej ilości portali internetowych, nie wspominając nawet o typowych ogłoszeniach zawieszonych w wielu miejscach. Tak, więc szukanie pracy może zająć trochę czasu. Musimy jednak mieć świadomość, czego chcemy. Często da się zauważyć oferty pracy specjalista, – jeżeli więc jesteśmy specjalistami w jakiejś dziedzinie, to można na tego typu ofertę składać swe CV, jednak trzeba konkretnie sprawdzić wymagania. Jeśli w osiemdziesięciu procentach owe wymagania zgadzają się z naszym CV to możemy bez obaw złożyć swój życiorys.

(więcej…)