Co należy wiedzieć, wysyłając paczkę za granicę

Mocną stroną członkostwa w Unii Europejskiej jest fakt, że adresując przesyłkę w jej granicach, nie ma konieczności uiszczania opłat celnych. To przydatne dla osób, które posiadają bliskich w różnych stronach Europy. Dzięki temu oszczędzimy mocno wysyłając paczki do Anglii, Hiszpanii i innych krajów stowarzyszonych. Do niezintegrowanych państw obowiązują różne stawki celne, które możesz poznać w internecie. Przed wysyłką trzeba poddać się odprawie w urzędzie celnym państwa przeznaczenia. Oprócz tego rzecz jasna obowiązują różne bariery transportowe, np. nie można przesyłać żywych zwierząt, części ludzkiego ciała i łatwo psującej się żywności.

droga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezależnie od obowiązujących lub nie opłat celnych, paczki potrzebują mieć specjalne formularze. Najczęściej na portalach przedsiębiorstw kurierskich znajdują się formularze do pobrania i pomocne instrukcje. Takie ułatwienia, łącznie z papierami celnymi, można również dostać na każdej poczcie. W przypadku niektórych towarów czasem niezbędne są faktury i drobiazgowa dokumentacja dodatkowa.

Sprawdź:

Jaką drogą odszukać firmę przewozową, która oferuje tanie paczki? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że koszty zależą od odległości, czasu realizacji, ubezpieczenia, rodzaju i wagi przesyłki (oferta: Świat Przesyłek – oferta). W Polsce funkcjonuje wiele przedsiębiorstw przewozowych, co zauważymy zwyczajnie wklepując frazę „paczki miejsce docelowe” w wyszukiwarkę. Podczas składania zamówienia należy bezwzględnie zadeklarować zgodną z prawdą zawartość przesyłki i określić swoje zastrzeżenia. To istotne, gdy planujemy wysłać kruche przedmioty albo takie, dla jakich są niezbędne wyjątkowe warunki spedycji (np. chłód)