Boże Narodzenie – w jaki sposób świąteczna atmosfera jest obecnie tworzona w większych sklepach i centrach handlowych?

Boże Narodzenie jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Czas, w jakim na świat narodził Jezus Chrystus to czas pokoju, wzajemnego wsparcia oraz spotkań z rodziną. Nie należy się dziwić, że dużo osób cały rok z niecierpliwością czeka na tych kilka świątecznych dni. Rzecz jasna, dla dzieci dużą frajdą jest także cała świąteczna otoczka, w szczególności prezenty. Większe sklepy i centra handlowe też ulegają przedświątecznym przygotowaniom i troszczą się o najpiękniejsze dekoracje.

Przeważnie są to doskonale przystrojone choinki i ozdoby świetlne, które sprawdzają się na dużych powierzchniach. W dodatku, puszczane są też kolędy oraz popularne hity świąteczne. Dzięki temu, konsumenci w zasadzie od progu mogą już odczuć klimat prawdziwych świąt, co widocznie poprawia humor.
Mikołaj

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Naturalnie, jednym z podstawowych symboli świąt Bożego Narodzenia jest Święty Mikołaj, który tradycyjnie przynosi grzecznym dzieciom podarunki. Galerie handlowe dbają o swoich najmłodszych klientów i zazwyczaj przed świętami wynajmują Mikołaja, który stanowi dla dzieci interesującą atrakcję. Mikołaj – zaopatrz się w strój Mikołaja w Warszawie – w centrum handlowym robi sobie z dziećmi zdjęcia, słucha ich świątecznych życzeń, a niekiedy rozdaje także drobne upominki przygotowane przez sklep. Dzisiaj, mikołaj – zaopatrz się w przebranie Mikołaja – na zamówienie w sezonie świątecznym możliwy jest również dla klientów prywatnych. To znakomita niespodzianka dla maluchów. W wigilię można zamówić Mikołaja na określoną godzinę i cieszyć się radością najmłodszych członków rodziny.

Rzecz jasna, kiedy planuje się takie rozwiązanie, dobrze jest o wynajem zatroszczyć się stosownie wcześniej, ponieważ zainteresowanie jest najczęściej faktycznie ogromne. Za Mikołaja może przebrać się dorosły mężczyzna w rodzinie, jednak logistycznie nie zawsze jest to do wykonania. W dodatku, trzeba kupować konieczny strój, a większe dzieci mogą rozpoznać znajomy głos i wygląd, z tego względu wynajem profesjonalisty to wygodna alternatywa. Centra handlowe niekiedy organizują także inne atrakcje dla dzieci, na przykład wykonywaniem bombek pod kontrolą pomocników Mikołaja. Nie można się dziwić, że w czasie okresu świątecznego liczba osób w galeriach jest faktycznie bardzo duża.